• Home
  • e-dziennik
  • Kontakt
  • BIP
  • Facebook
  • Youtube
  • Instagram
X LO im. I.J. Paderewskiego
X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego Akademickie w Katowicach
logo
Slide 1
Slide 2
Slide 3
Slide 4
Slide 5
Slide 5

Z życia szkoły

  • Aktualności
  • Współpraca
  • Certyfikaty
  • Nasze sukcesy
  • Sport w szkole
  • Szkoła promująca zdrowie
  • Biblioteka
  • Programy, projekty
  • Erasmus+/Gry planszowe
  • Erasmus+/Akredytacja
  • Fundusz Wyszehradzki
  • Warsztaty
  • Twoje dane - Twoja sprawa
  • Pamięć 81
  • Szkoła Patriotów

Uczeń i rodzic

  • Ogłoszenia
  • Koła zainteresowań
  • Podręczniki
  • Matura
  • Ważne adresy
  • Rada Rodziców
  • Dokumenty do pobrania
  • mLegitymacja
  • Ubezpieczenie uczniów NNW

Kandydat

  • Oferta szkoły
  • Zasady rekrutacji
  • Dzień otwarty
  • Zgody i oświadczenia
  • Harmonogram pracy komisji rekrutacyjnej

Szkoła

  • Historia szkoły
  • Kadra
  • Sekretariat
  • Pedagog-psycholog
  • Biblioteka
  • Prawo szkolne
  • Deklaracja dostępności
  • RODO
  • Ogłoszenia szkoły
  • Standardy ochrony nieletnich
  • Poradnik bezpieczeństwa

Zajęcia w oddziale Narodowego Banku Polskiego

W dniach od 18 do 24 marca 2024 roku trwa Global Money Week (GMW) - Światowy Tydzień Pieniądza. Jest to ogólnoświatowa kampania na rzecz edukacji finansowej dzieci i młodzieży. Organizatorem akcji jest Międzynarodowa Sieć ds. Edukacji Finansowej działająca przy OECD. Celem kampanii jest poszerzanie wiadomości i umiejętności finansowych młodych ludzi. Tegoroczne hasło przewodnie GMW „Zabezpiecz swoje pieniądze i swoją przyszłość”.

W ramach kampanii GMW uczniowie klasy 2d uczestniczyli w zajęciach organizowanych przez katowicki oddział NBP, podczas których dowiedzieli się, co robi bank centralny, by możliwy był obieg gotówkowy i bezgotówkowy w Polsce, a także czym jest pieniądz i jaką pełni rolę. Młodzież poznała także typy zabezpieczeń chroniących banknoty przed fałszerstwami oraz sposoby sprawdzania autentyczności banknotów. 

Autor: Barbara Cholewa 2024-03-22

Udział w wykładzie w ramach cyklu "Inne spojrzenie na Wschód"

20 marca 2024r. uczniowie klasy 2c uczący się języka rosyjskiego wzięli udział w wykładzie online organizowanym przez Instytut Rosji i Europy Wschodniej Uniwersytetu Jagiellońskiego w ramach cyklu „Inne spojrzenie na Wschód”. Tym razem młodzież wysłuchał wykładu dr. hab. Andrzeja Dudka, prof. UJ pt. „Kulturowe i polityczne aspekty korupcji w Rosji”. Pan profesor przybliżył nam problem korupcji w krajach rosyjskiego obszaru językowego - jej przyczyny, historię i uwarunkowania kulturowe. Odniósł się także do współczesności i wytłumaczył, jakie konsekwencje polityczne, gospodarcze i społeczne niesie ten proceder.

Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali prelekcji, która pozwoliła lepiej zrozumieć im kwestię rosyjskiej duszy.

Autor: Maciej Małek 2024-03-22

2c zdobyła Mount Everest!

Codziennie przez dwa tygodnie uczniowie klasy 2c wraz ze swoim wychowawcą wchodzili po schodach naszej szkoły pokonując w ten sposób 58 700 stopni, czyli 8848 metrów, a to oficjalna wysokość Everestu. Odrzucając na bok zniechęcenie i własne słabości wspięliśmy się na dach świata. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe certyfikaty. Tak trzymać!!

Autor: Dariusz Kurek 2024-03-21

Wykład na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego

18.03.2024 r. uczniowie klasy 3d wysłuchali wykładu dr hab. Mariusz Wojewody, prof. Uniwersytetu Śląskiego, na temat: „AI – wsparcie czy zagrożenia”. Uczniowie klasy dziennikarsko - reporterskiej zapoznali się ze zjawiskiem sztucznej inteligencji oraz wyzwań jakie niesie to zjawisko dla współczesnego społeczeństwa. Na koniec wykładu młodzież uczestniczyła w dyskusji na temat szans oraz zagrożeń jakie niesie za sobą coraz szersze wykorzystanie technologii AI.

Autor: Wojciech Kiełb 2024-03-21

Debaty szkolne w naszym liceum

To już następna edycja debat szkolnych, w której uczestniczą nasi uczniowie oraz uczniowie z Liceum gen. S. Maczka w Katowicach. Naszą szkołę reprezentowali z klasy1b Marta Bałys oraz Tomasz Sochański, z klasy 1d Maciej Przyług oraz z klasy 1a Filip Breur. Uczniowie rywalizując na mowy wymieniali się argumentami na temat: „Brak zróżnicowania etnicznego w Polsce przynosi Państwu więcej szkód niż korzyści„ Zachęcamy Was do uczestnictwa w debatach.

Autor: Arkadiusz Kurek 2024-03-20

Mistrzostwo Polski w hokeju na lodzie

Uczeń klasy 4b Kacper Wojciechowski zdobył tytuł Mistrza Polski Juniorów w hokeju na lodzie w zawodach odbywających się w Toruniu. Jest to kolejny sukces naszego ucznia. Kacper od młodych lat trenuje hokej w klubie Naprzód Janów i za jego przykładem idą też jego bracia, których zaraził hokejem. Podziękowania za tytuł mistrza Kacper dostał także od Prezydenta Katowic. Gratulujemy sukcesu!

Autor: Arkadiusz Kurek 2024-03-20

Wyróżnienie w Ogólnopolskim Festiwalu Herbertowskim

Uczennice klasy 2d Amelia Szymczyk oraz Natalia Michalska zdobyły wyróżnienie w XIV edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Herbertowskiego w kategorii fotograficznej. Opiekunem uczennic jest prof. Arkadiusz Kurek. Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Autor: Arkadiusz Kurek 2024-03-20

Balet „Śpiąca królewna”

W niedzielne popołudnie 17 marca uczniowie zainteresowani muzyką klasyczną mieli okazję zobaczyć w katowickim Multikinie balet Piotra Czajkowskiego „Śpiąca królewna” - retransmisję spektaklu wystawionego przez Teatr Opery w Zurychu. Jak zawsze byliśmy zachwyceni przepiękną muzyką. Ogromne wrażenie zrobiły również kostiumy, szczególnie suknie tancerek oraz choreografia i perfekcyjne wykonanie.

Autor: Anna Bułka 2024-03-19

W zdrowym ciele zdrowy duch

19 marca klasy: 2a, 2b i 3b uczestniczyły kolejno w warsztatach ,,Jak wzmocnić odporność poprzez dietę?” prowadzonych przez panią magister Martinę Grot z Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach. Uczniowie analizowali wpływ odżywiania na nasze zdrowie i kondycję oraz uzyskali wiele cennych wskazówek dotyczących dbania o własny organizm.

Autor: Małgorzata Górska 2024-03-19

Klimatyczne Katowice

18 marca grupa klasy 3a realizująca rozszerzoną biologię uczestniczyła w debacie „Klimatyczne Katowice - transformacja energetyczna”. Wydarzenie to odbyło się w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki 2024 i rozpoczęło filmem dokumentalnym „Transformacje - zdążyć przed katastrofą”. Młodzież miała okazję wysłuchać zdania ekspertów oraz wymienić poglądy dotyczące postaw i przyszłości naszego regionu wobec nadchodzących zmian użytkowanych źródeł energii.

Autor: Małgorzata Górska 2024-03-19

Strona 35 z 91

  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
Copyright © 2025 X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego Akademickie w Katowicach
Wykonanie: ITEC