X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego Akademickie w Katowicach

  
  
  

Oferta szkoły 2024/2025

Drodzy Uczniowie / Drogie Uczennice,

Zapraszamy Was do zapoznania się z ofertą naszego Liceum przygotowaną dla Was na rok szkolny 2024/2025. Poniżej prezentujemy krótką charakterystykę klas. Mamy nadzieję, że u nas znajdziecie to, co Was interesuje i że wspólnie będziemy budować Wasze umiejętności i kompetencje oraz rozwijać pasje. 

Będzie nam niezwykle miło przyjąć Was do społeczności katowickiej  ‘Paderewy’.

Do zobaczenia!

na strone rekrutacja

Klasa 1 A 

GRUPA 1

Przedmioty rozszerzone:

- język polski

- historia

Języki obce:

- język angielski

- język hiszpański to przedmiot, na którym zabierzemy Cię w wirtualną podróż po Hiszpanii i  Ameryce Południowej, dzięki czemu poznasz najciekawsze zabytki Hiszpanii i dowiesz się gdzie najlepiej spędzić wakacje, a dzięki lekcjom o najsłynniejszych pisarzach i artystach świata hiszpańskojęzycznego zabłyśniesz wiedzą  przed niejednym Hiszpanem 

 

 GRUPA 2

Przedmioty rozszerzone:

- język angielski

- geografia

Języki obce:

- język angielski

- język niemiecki

Przedmiot dodatkowy obowiązkowy:

- język chiński, na którym nauczysz się podstaw standardowego języka chińskiego (poznasz około 400 znaków i dowiesz się w jaki sposób możesz łatwo nauczyć się kolejnych), weźmiesz udział w warsztatach prowadzonych przez rodowitych Chińczyków i poznasz zwyczaje, tradycje i kulturę Chin. (Program autorski z języka chińskiego)

 

Klasa 1 B

GRUPA 1

Przedmioty rozszerzone:

- biologia

- chemia

 Języki obce:

- język angielski

- język rosyjski

 

GRUPA 2

Przedmioty rozszerzone:

- matematyka

- geografia

 Języki obce:

- język angielski

- język niemiecki

 

Dlaczego warto?

Realizujemy liczne projekty edukacyjne, z których korzystać mogą wszyscy uczniowie m.in. wymiana uczniowska ze szkołami z Danii oraz z Węgier.

Osiągamy sukcesy, zajmując wysokie miejsca w olimpiadach i konkursach  przedmiotowych oraz artystycznych na szczeblu województwa i kraju

Cotygodniowe konsultacje, w ramach których oferujemy naszym uczniom pomoc
(w rozszerzaniu wiedzy lub uzupełniania braków) nauczycieli wszystkich przedmiotów  to nasza odpowiedź na potrzeby uczniów i oczekiwania rodziców.

Rozwijamy pasje i zainteresowania, stwarzamy możliwości do aktywnego działania na rzecz innych poprzez Samorząd Uczniowski, Koło Psychologii Społecznej PCK, wolontariat, kółko fotograficzne, filmowe, grupę  teatralną zespół wokalny, SKS,  akcje charytatywne, WOŚP, koncerty na rzecz potrzebujących czy  kiermasze świąteczne. Gramy też w planszówki.

Nie tylko nauka -  w naszej szkole mamy nowoczesne klasopracownie i oferujemy miejsca do  spędzania czasu – szkolna strefa relaksu, biblioteka z czytelnią, strefa zieleni przed szkołą.

 


Copyright © X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego Akademickie w Katowicach