X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego Akademickie w Katowicach

Turniej "Z SKS do AZS"

Siatkarska reprezentacja XLO wzięła udział w turnieju „Z SKS do AZS”. Dziewczyny po wyrównanej walce uległy „Pikowi” oraz „Długoszowi”. Była to świetna okazja do zgrywania się nowego zespołu po odejściu czwartoklasistek.

Autor: Jarosław Kabza 2023-10-15

Medale dla naszych uczniów w Mistrzostwach Szkół Ponadpodstawowych w Lekkoatletyce

Bardzo dobrze wypadła nasza reprezentacja w Mistrzostwach Szkół Ponadpodstawowych w Lekkoatletyce. Uczniowie XLO wystąpili we wszystkich konkurencjach zdobywając trzy medale. W biegu na 800 metrów bezkonkurencyjna była dwukrotna mistrzyni Polski Michalina Thamm. Brązowy medal wywalczyła Kaja Solarz w biegu na 100 metrów oraz sztafeta 4x100 metrów w składzie: Michalina Thamm, Kaja Solarz, Weronika Płóciennik i Julia Mazurek.

Autor: Jarosław Kabza 2023-10-10

Tytuł Mistrza Sportu X LO dla Paoli Divis

Tegoroczny Tytuł Mistrza Sportu X Liceum Ogólnokształcącego im. I.J. Paderewskiego Akademickiego w Katowicach przypadł Paoli Divis! Ta wszechstronnie utalentowana sportsmenka na co dzień uprawiająca siatkówkę, była kapitanem szkolnej drużyny.  Reprezentowała szkołę z sukcesami również w zawodach lekkoatletycznych, biegach przełajowych, pływaniu, piłce ręcznej i koszykówce. Stanowiła przykład sportowego profesjonalizmu, zawsze przygotowana i zaangażowana. Dobry duch drużyny, wspierający i mobilizujący zespół. Swoją przygodę ze sportem będzie kontynuować za oceanem, gdzie otrzymała stypendium. Dziękujemy i trzymamy kciuki!

Autor: Jarosław Kabza 2023-04-30

Mamy to! Mistrzostwo Katowic naszych dziewcząt w piłce nożnej

Nasze wspaniałe dziewczyny zdobyły Mistrzostwo Katowic w piłce nożnej i obroniły tym samym tytuł mistrzyń sprzed roku. W finale zagrały z XIV LO wygrywając 2:0. Grały fenomenalnie i nie miały sobie równych. Strzelały wspaniałe gole, a nasza bramkarka Zuza Lozio w całych mistrzostwach nie puściła ani jednej bramki. W mistrzostwach udział brało 14 szkół ponadpodstawowych. Gratulujemy!

Autor: Artur Partyka 2023-04-28

Mamy podium w koszykówce dziewcząt

Po krótkiej przerwie wracamy na podium! Reprezentacja X LO w koszykówce dziewcząt zajęła trzecie miejsce w Mistrzostwach Szkół Ponadpodstawowych w Katowicach! Brawo dziewczyny! Gratulujemy zwyciężczyniom z „Kopernika” i wicemistrzyniom z „Konopy”!

Autor: Jarosław Kabza Kabza 2023-04-09

Sukces uczennic w badmintonie

Reprezentantki naszego liceum w badmintonie Dominika Kruszyńska i Zuzanna Lozio zajęły trzecie miejsce w Polsko-Ukraińskich Mistrzostwach Katowic Szkół Ponadpodstawowych. Brawo dziewczyny!

Autor: Bożena Kabza 2023-04-08

Drużyna XLO w turnieju "Unihokej Łączy"

Reprezentacja XLO w unihokeju brała udział w turnieju „Unihokej Łączy” dla szkół ponadpodstawowych dzielnie reprezentując naszą szkołę.

9. Jakub Karaś

Duży sukces indywidualne osiągnął Kacper Wojciechowski zdobywając koronę Króla Strzelców.

Autor: Artur Partyka 2023-04-04

Polsko-Ukraińskie Mistrzostwa Szachowe

Nasi uczniowie w składzie Karol Czapura, Vadym Ivanov, Agata Płotka godnie reprezentowali X LO w Polsko-Ukraińskich Mistrzostwach Szachowych. Dziękujemy za zaangażowanie i sportową rywalizację.

Autor: Artur Partyka 2023-03-17

Koszykarki z nadzieją na dalsze sukcesy

Jest nadzieja na odbudowanie silnej koszykówki w X LO! Reprezentacja dziewcząt wygrała swoją grupę eliminacyjną pokonując między innymi V LO 26 -2 oraz ZSZ Mielczarskiego 27 – 0! Cieszy fakt, że bardzo duży wkład w końcowy sukces wniosły pierwszoklasistki!

Autor: Jarosław Kabza 2022-12-07

II miejsce naszych siatkarek w Warszawie

Po raz drugi z rzędu siatkarki naszego liceum uczestniczyły w finałowym turnieju „Z SKS do AZS” w Warszawie. Tym razem reprezentantki X LO zajęły II miejsce ulegając nieznacznie w finale drużynie z Białej Podlaskiej. Wynikiem tym, dziewczyny przyczyniły się w dużej mierze do zajęcie III miejsca naszego regionu w klasyfikacji generalnej. Duże brawa!

Copyright © X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego Akademickie w Katowicach