• Home
  • e-dziennik
  • Kontakt
  • BIP
  • Facebook
  • Youtube
  • Instagram
X LO im. I.J. Paderewskiego
X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego Akademickie w Katowicach
logo
Slide 1
Slide 2
Slide 3
Slide 4
Slide 5
Slide 5

Z życia szkoły

  • Aktualności
  • Współpraca
  • Certyfikaty
  • Nasze sukcesy
  • Sport w szkole
  • Szkoła promująca zdrowie
  • Biblioteka
  • Programy, projekty
  • Erasmus+/Gry planszowe
  • Erasmus+/Akredytacja
  • Fundusz Wyszehradzki
  • Warsztaty
  • Twoje dane - Twoja sprawa
  • Pamięć 81
  • Szkoła Patriotów

Uczeń i rodzic

  • Ogłoszenia
  • Koła zainteresowań
  • Podręczniki
  • Matura
  • Ważne adresy
  • Rada Rodziców
  • Dokumenty do pobrania
  • mLegitymacja
  • Ubezpieczenie uczniów NNW

Kandydat

  • Oferta szkoły
  • Zasady rekrutacji
  • Dzień otwarty
  • Zgody i oświadczenia
  • Harmonogram pracy komisji rekrutacyjnej

Szkoła

  • Historia szkoły
  • Kadra
  • Sekretariat
  • Pedagog-psycholog
  • Biblioteka
  • Prawo szkolne
  • Deklaracja dostępności
  • RODO
  • Ogłoszenia szkoły
  • Standardy ochrony nieletnich
  • Poradnik bezpieczeństwa

Listopadowy ARS

Drodzy Czytelnicy!

Oddajemy w Wasze ręce listopadowy numer czasopisma kulturalno-artystycznego ARS. Znajdziecie w nim wiersze Alicji Kieczki, Dawida Przybyłowskiego oraz Adriana Fulczyka. Warto przeczytać również kolejną część powieści Natalii Anielak pt. Układanka, eseje o szczęściu: Wiktorii Pachy, Zofii Ścierskiej, Zuzanny Wośko, Anny Ziomek, Laury Marszałek, a także felietony o zdalnym nauczaniu: Natalii Anielak i Oliwii Weber. Zachęcamy również do zapoznania się ze zdjęciami Amelii Kozieł, Nataszy Unger, Filipa Seweryna, Anny Ziomek i Wiktorii Kowolik. 

Zapraszamy do krytycznej lektury i życzymy miłych wrażeń.

Czekamy także na Wasze opowiadania, wiersze, zdjęcia i rysunki. Przysyłajcie na maila: ars@onet.   

Redakcja   

Link do czasopisma:

http://www.juniormedia.pl/junior-gazety/czasopismo-kulturalno-artystyczne-ars-17         

 
Autor: Dariusz Banaś 2020-11-22

 

                                                

Odznaka Jakości etwinning

Miło  nam poinformować, że otrzymaliśmy Odznakę Jakości za projekt etwinning "Correspondants" zrealizowany w języku francuskim w zeszłym roku szkolnym przy współpracy ze szkołami z Włoch oraz Rumunii. Podziękowania dla uczniów obecnych klas 3b,3d, 3e, 2a1, 2b1 oraz 2c1 za trud włożony w realizację projektu. 

 
Autor: Magdalena Piotrowska 2020-11-17

Młodzieńcze Uzależnienie

 
Serdecznie dziękujemy za przeprowadzenie warsztatów online z udziałem uczniów klas pierwszych. Patronem medialnym projektu jest Instytut Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego. Gratulujemy odwagi i podjęcia trudu zorganizowania takiego wydarzenia.
Autor: Magdalena Piotrowska 2020-10-28

 

KAMELEON

Miło nam poinformować, że kolejna grupa uczniów podjęła trud realizacji projektu społecznego w ramach Zwolnieni z Teorii. Tym razem przedstawiciele 2a1 oraz 2b1 zorganizowali warsztaty online promujące zdrowie psychiczne młodzieży  Projekt ten  został współfinansowany ze środków budżetu miasta Katowice. Partnerem projektu jest Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 5 z Katowic.

 
Autor: Magdalena Piotrowska 2020-11-02

Centrum Języka i Kultury Chińskiej UŚ w XLO

26 października uczniowie klas językowych z chińskim gościli na swoich lekcjach nauczycielki z Centrum Języka i Kultury Chińskiej UŚ. 马老师 (Pani Ma) i 江老师 (Pani Jiang) przybliżyły nam tradycje związane z chińskim świętem zmarłych - 清明节 (Qīngmíngjié).

Zajęcia odbywały się, rzecz jasna, online. Co za tym idzie, zamiast pamiątkowych fotek mamy tym razem... pamiątkowe screeny ;)

 
Autor: Katarzyna Knoll 2020-11-18

Przystanek Schronisko

Jak co roku, uczniowie i pracownicy naszej szkoły uczestniczyli w akcji "Pomóż zwierzętom przetrwać zimę". Zebrana karma i zabawki dla psów i kotów zostały przekazane do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do zbiórki.

 
Autor: Małgorzata Górska 2020-10-22

 

Konkurs fotograficzny - Moje Katowice

Wystawa zatytułowana „Katowice w obiektywie aparatu” stanowi prezentację prac fotograficznych uczniów naszej szkoły. Na zdjęciach utrwalone zostały wybrane miejsca miasta, które warto zobaczyć, warto poznać, warto odkryć „na nowo”. Wkrótce nagrodzeni zostaną autorzy najlepszych fotografii. Tymczasem zachęcamy do oglądania wystawy!

Organizatorami konkursu są: prof. E. Sokołowska-Grobel, prof. D. Kleinert oraz prof. A. Kurek 

Autor: Arkadiusz Kurek 2020-10-22

Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzymy nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły satysfakcji z pracy i poczucia, że czas, który spędzają tutaj, jest dobrze wykorzystany. Cieszcie się tym, co robicie, i odkrywajcie przed sobą wciąż
nowe drogi. Oby nasze spotkania w szkolnych murach upływały w miłej atmosferze i pomagały zarówno nam, jak i Wam stawać się lepszymi ludźmi. Uczniom życzymy, by pobyt w szkole nie był dla nich uciążliwym obowiązkiem, ale fascynującą przygodą. Otwierajcie się na świat i uwierzcie, że to, czego tutaj się dowiecie, poprowadzi Was przez życie i pomoże spośród
plątaniny różnorodnych ścieżek wybierać właściwe drogi.

Autor: Dariusz Mężyk 2020-10-13

 

 

Październik - miesiąc świadomości raka piersi

Październik od wielu lat uznawany jest za miesiąc świadomości raka piersi.  15 października przypada Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi, którego symbolem jest różowa wstążka. Dzień ten ma przypominać Europejkom o wykonywaniu regularnych badań profilaktycznych oraz o roli zdrowego stylu życia w zapobieganiu nowotworom.

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem wśród kobiet na świecie i najczęstszą przyczyną zgonu – rocznie diagnozuje się go u około 1,7 miliona osób, z których każdego roku umiera aż 500 tysięcy. Rak piersi występuje również u mężczyzn, choć bardzo rzadko.

Ważnym elementem profilaktyki jest samobadanie piersi. Już od dwudziestego roku życia każda z Pań powinna regularnie badać piersi, a raz w roku takie badanie powinno być wykonane przez ginekologa, chirurga lub onkologa.

 
Autor: Joanna Baca 2020-10-05

 
 

Śląsk w Teatrze Korez

01.10.2020 r. uczniowie kl. 1a, 1b, 1c, 1d uczestniczyli w sztuce teatralnej "Mianujom mnie Hanka" w gwarze śląskiej w Teatrze Korez. Monolog był zaprezentowany przez  świetną  aktorkę Grażynę Bułkę. Główna postać przedstawiła własne życie na tle wydarzeń historycznych na Śląsku. Monodram wywarł duże wrażenie na młodzieży, która mogła zapoznać się z historią Górnego Śląska.

Autor: Arkadiusz Kurek 2020-10-01

 

 

Strona 89 z 91

  • 82
  • 83
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 89
  • 90
  • 91
Copyright © 2025 X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego Akademickie w Katowicach
Wykonanie: ITEC