Osiągnięcia uczniów XLO

 

Wybrane Osiągnięcia uczniów XLO w Katowicach

 

Rok 2017  

 

Lp. Nazwa konkursu Ranga Zajęte miejsce
1 XLVIII Olimpiada Języka Rosyjskiego ogólnopolski Etap okręgowy  - A. Aliamkina
2 Olimpiada Filozoficzna ogólnopolski  Etap okręgowy – Wiktoria Skinderowicz 1e 
3 XXXIII Międzynarodowym Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej międzynarodowy Wyróżnienie - Agnieszka Szczerba
4 Ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Wystaw się w CSW ogólnopolski Laureatka: Natalia Padoł
5 Szkoła wolna od używek ogólnopolski I miejsce: Koło psychologii Społecznej
6 Wspólna przestrzeń, wspólna sprawa ogólnopolski III miejsce: Uczniowie z Patportu i kl. 1d
7 XVII Ogólnopolskim Konkursie Filmowym „Filmowe odsłony historii” ogólnopolski II miejsce – Magdalena Sobolewska
8 Ogólnopolski konkurs Fundacji Orange - „Story Waszej Szkoły″ ogólnopolski I miejsce: Julia Szymańczyk
9 Konkursie Fotograficznym "Przyroda ojczysta" ogólnopolski Wyróżnienia: Natalia Padoł i Jakub Wadas
10 Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX ogólnopolski 23 miejsce w powiecie – M. Ślęzak 1a
11  XX Ogólnopolski Przegląd Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej ogólnopolski Laureat – Dominik Wieczorek
12  XIV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Metafizycznej, pod patronatem Arcybiskupa Katowickiego ks. dr Wiktora Skworca i Biskupa Diecezji Cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego ks. dr Adriana Korczago. wojewódzki Laureaci: Marcin Pietrzyk i Ewa Kopiec
13  Wojewódzkiego Konkursu Prozatorskiego "Śląskie Straszki - bohaterowie legend, bajek i przywiarek” wojewódzki Laureatki: Marta Romanek i Magdalena Staniek
14  Regionalny Konkurs Wiedzy o Krajach Hiszpańskojęzycznych wojewódzki II miejsce Weronika Bogdał, Joanna Stanisławska
15 Międzyszkolny Turniej Robotów Lego Mindstroms wojewódzki III miejsce zespołowo
16 Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Pływaniu. regionalny

I miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym zajęła uczennica Gabriela Krętosz

III miejsce - Jacek Walczak na dystansie 50m stylem grzbietowym.

17 Hispanofonia– konkurs dotyczący wiedzy na temat Kuby regionalny II miejsce: Joanna Stanisławska i Adrian Kędzior
18 Konkurs literacki "Moja i Twoja nadzieja" zorganizowany przez Fundację Śląskie Hospicjum dla Dzieci regionalny  II miejsce - Laura Cieluch, Patrycja Czajor - III miejsce, natomiast Paulina Białowąs, Magdalena Kozibut i Weronika Matejek otrzymały wyróżnienia
19 Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK regionalny I miejsce zespołowo
20 Mistrzostw Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych  w Siatkówce miejski

III miejsce –dziewczęta

IV miejsce - chłopcy

21 Konkursie na temat życia i twórczości Fiodora Dostojewskiego miejski II miejsce: Weronika Bogdał i Katarzyna Szota
22 Szkolne Zawody Strzeleckie o Puchar Prezydenta Miasta Katowice miejski

I miejsce – zespół XLO; 

Piotr Bazylewicz II ; Michał Wycisk  - III

23 Turniej debat oksfordzkich organizowanych przez Instytut Regionalny miejski  II miejsce
Piotr Nobis został nagrodzony tytułem najlepszego mówcy 
24 Cykl debat oksfordzkich na temat zagrożeń ekologicznych miejski I miejsce
25 IX edycja miejskiego programu antydyskryminacyjnego Miejska Dżungla miejski II miejsce: Oliver Misiak i Artur Mikołajczyk
26 Powiatowe zawody Obrony Cywilnej Junak 2017 miejski I miejsce zespołowo

 

 

Rok 2016

 

Lp. Nazwa konkursu Ranga Zajęte miejsce
1 Olimpiada Literatury i Języka Polskiego ogólnopolski etap wojewódzki (2 osoby) 
2 Olimpiada Filozoficzna ogólnopolski  Etap okręgowy 
3 Olimpiada o Polsce i świecie współczesnym ogólnopolski  Etap okręgowy
4 Olimpiada wiedzy o państwie i prawie ogólnopolski Etap okręgowy (2 osoby) 
5 Olimpiada Języka rosyjskiego ogólnopolski Etap okręgowy 
6 Ogólnopolski konkurs profilaktyczny na komiks Wy(ko)miksuj się z dopalaczy organizowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Zdrowia ogólnopolski I miejsce 
7 Konkurs „Pokaż nam język”  ogólnopolski II etap konkursu (2 osoby) 
8 Ogólnopolski konkurs ekologiczny Baterie jak Bakterie organizowany przez Fundację na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju w Warszawie ogólnopolski I miejsce 
9 Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej (Pałac Młodzieży) wojewódzki  IV miejsce
10 Konkurs  wiedzy o krajach nordyckich Nordaliada 2015 (Filomata - Gliwice) wojewódzki  IV miejsce
11  Konkurs wiedzy o Polsce Poznaj Polskę (wyd. Poznaj Swój Kraj)  wojewódzki  I miejsce 
12  Dyktando z języka rosyjskiego (organizator UŚ) wojewódzki  I miejsce 
13  18 Przegląd widowisk kolędowych Herody wojewódzki  I miejsce 
14  Marsz na orientację jesienną, zimową i wiosenną  (PTTK/ZHP) rejonowy  I oraz II, III i IV miejsce 
15  Miejskie Debaty Oxfordzkie miejski  III miejsce

 

 

  

Rok     Osiągnięcie Uczeń
2015    Olimpiada Literatury i Języka Polskiego - finalista Mateusz Górniak
     Pierwsza zespołowa olimpiada projektów społecznych "Zwolnieni z teorii"- finaliści

Dominika Piwek

Weronika Stawiarska

Jakub Jeleń

Michał Gabriel

     XV Ogólnopolski Konkurs  na Pracę z Literatury dla klas I i II  - wyróżnienie II stopnia

 

     Konkurs zbiórki zużytych baterii –Bateriada - 2 miejsce  Zespołowo
     Ogólnopolski Konkurs Filmowy „Wylęgarnia” - 1 miejsce  
     Konkurs Geoplaneta - wyróżnienie  
    Konkurs literacki w ramach projektu „Pola nadziei” - 1,2 i 3 miejsce

Magdalena Derkacz - 1 miejsce
Natalia Małolepszy - 2 miejsce
Kamila Szymańska - 3 miejsce

     VIII edycja konkursu „Z Językami Obcymi po Europie”, nauczycielskie Kolegium Języków Obcych Sosnowiec - 7 miejsce Agata Markowska
    Olimpiada Filozoficzna - udział Monika Wasilewska
    Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie - udział Tomasz Kowalski
    Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym - udział Maciej Czyż
    Konkurs Wiedzy Nordalia 2015 - 3 miejsce  
    Konkurs Wiedzy o Polsce - 1 miejsce  
    Konkurs recytatorski „Pożegnanie Tadeusza Różewicza” - 1 miejsce Dominik Kania
    Konkurs języka niemieckiego - finalista Dominik Kania
   

Konkurs Języków Romańskich 1 i 3 miejsce 

 Natalia Czereba - 1 miejsce

Aleksandra Dzik - 3 miejsce

    Anglosong – konkurs piosenki - Grand Prix  Joanna Sabuda
    Konkurs języka angielskiego „FOX” - 7 miejsce    Joanna Czernek
     II Wojewódzki Turniej Debat Oksfordzkich - 2 miejsce w 1 etapie   

Bartosz Kowal

Przemysław Cepa

Marcin Pietrzyk

    Olimpiada Literatury i Języka Polskiego - Etap okręgowy   Klaudia Bady 3e
     Festiwal Teatralny organizowany przez XLO im. Batorego w Chorzowie - 1 miejsce   Grupa teatralna
    Jesień z kompasem (marsz na orientację) - 3 miejsce  Zespół
    Śnieżynka (marsz na orientację) - 3 i 4 miejsce  Zespół
    Olimpiada Geograficzna - Etap okręgowy  
    Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej  
    Międzyszkolny Turniej Robotów LEGO (WSTI) - 2 miejsce 

 Marcin Doliński

Mateusz Drobiec

Michał Głowacz

Grzegorz Klekot

Szymon Mółka

    Festiwal robotów 2 pierwsze miejsca i 2 miejsce  Drużyny z klas 2c i 3c
     Konkurs Wiedzy o Sejmie, organizowany przez Jerzego Ziętka - 1 miejsce  Natalia Czerwień 
   

Matematyczny Maraton Maturzysty - 3 miejsce 

Sebastian Firlit

Michał Cop

Jakub Tumidajski

   

Konkurs profilaktyczny „Cyber przemoc wśród młodzieży – zagrożenia i sposoby ochrony” - wyróżnienie 

Alicja Wilczek

Piotr Szaflik

    Konkurs ”Aktywne życie osób z niepełnosprawnością ruchową” - 1 miejsce  Agnieszka Szczerba
    Program integracji społecznej „Miejska dżungla” - 2 miejsce w konkursie na plakat  Tomasz Caban 
    Marsz na Orientację „Śnieżynka” (PTTK Czartak w Katowicach) - 2 miejsce 

Paulina Kopiec

Marek Jerchel

Klaudia Fieroch

Helena Babczyńska

    Zawody strzeleckie uczniów szkól ponadgimnazjalnych o Puchar Prezydenta Katowic - 2 miejsce 

 Piotr Bazylewicz

Michał Wycisk

Kamil Pardela

    Ogólnopolski Konkurs „Młodzi Odpowiedzialni” (Śląski Urząd Wojewódzki i Metis) - 1 i 2 miejsce  Tadeusz Caban Maciek Kwieć
    Wojewódzki Konkurs o Henryku Sławiku iJosefie  Antalu - wyróżnienie  Karolina Sznurawa
 2014   38 Olimpiada Języka Angielskiego, Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu, etap centralny, finalistka  Sara Nowak
    37  Olimpiada Jezyka Francuskiego,Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Francuskiego, etap centralny, finalistka  Katarzyna Rusin
    4 Olimpiada Języka Hiszpańskiego, Polskie Towarzystwo Neofilologiczne w Poznaniu, etap centralny, finalistka  Sara Nowak
    Olimpiada Literatury i Języka Polskiego, etap centralny, finalista  Dominik Kania
     VI Ogólnopolski Turniej Wiedzy Psychologicznej, „Charaktery” , finalistka  Sara Nowak
    Ogólnopolski konkurs „Obraz a słowo. Literacki opis dzieła malarskiego w języku obcym”, 1miejsce w kategorii obcojęzycznej  Dominik Kania
    Olimpiada Historyczna, etap okręgowy  M.Paluch
Tomasz Modrzejewski
    Olimpiada Artystyczna, etap okręgowy  L.Chan
    Olimpiadzie Zdrowia PCK, etap rejonowy, 4 miejsce  
    Ogólnopolski konkurs literacki „Opowiedzieć świat”, Kolegium Licencjackie Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Białej Podlaskiej oraz Podlaska Fundacja Wspierania Talentów, 3 miejsce Sara Nowak
    II Ogólnopolski Konkursie Wiedzy o krajach hiszpańskojęzycznych Domeykiada 2014, wyróżnienie Piotr Smoliński,
Katarzyna Rusin
    XII Festiwal Piosenki Europejskiej, Grand Prix Martyna Jelita
     II Ogólnopolski Konkurs Piosenki Hiszpańskojezycznej, 3 miejsce i wyróżnienie Martyna Jelita
Joanna Sabuda
     II Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Ile waży słowo?, wyróżnienie Joanna Kałmuk
    Ogólnopolska kampania "Pola Nadziei 2014" - Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci; konkurs literacki , 1, 2, 3 miejsce Rafał Hanczarek
Anna Snopek
Joanna Kąkol
    Bateriada, wyróżnienie dla szkoły, 1 miejsce indywidualne Patryk Jas
    VII edycja regionalnego  konkursu „Z Językami Obcymi po Europie”, nauczycielskie Kolegium Języków Obcych, Sosnowiec, 1 i 2 miejsce Sara Nowak
Katarzyna Rusin
    Regionalny Konkurs Języków Romańskich  ''Bac blanc bilingue'', II NKJO w Sosnowcu, 1 miejsce Katarzyna Rusin
    I Międzyszkolny Konkurs na Recenzję Książki i Spektaklu Teatralnego, 1 miejsce Mateusz Górniak
    "Obiektywnie śląskie” , 3 miejsce Pior Juraszczyk
    Konkurs Wiedzy o Filmie, 3 miejsce Mateusz Górniak
Igor Zych
    XIV edycja konkursu „Pokaż nam język” - Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie, 4 miejsce Sara Nowak
    Eurodyktando (Urząd Marszałkowski) , wyróżnienie Sara Nowak
    IV Regionalny Konkurs  Języków Romańskich, 2 miejsce Piortr Smoliński
    Konkurs wiedzy o krajach nordyckich w ramach  „Nordalia 2014”  
    Międzynarodowy konkurs „Young people in European forest” , 5 miejsce  
    Wojewódzki konkurs języka niemieckiego, finalista Dominik Kania
    I Wojewódzki Przegląd Piosenki Francuskiej  -  Grand Prix  - Knurów, Grand Prix Joanna Sabuda
    XVI Wojewódzkie Prezentacje Artystyczne Dzieci i Młodzieży – Gliwice, 3 miejsce i wyróżnienie Mateusz Michałek
Joanna Sabuda
    Wojewódzki Konkurs o Henryku Sławiku i Józefie Antallu, 1 i 2 miejsce za pracę literacką, 1, 2,3 miejsce wyróżnienie za prace plastyczne Michał Pajda
Natalia Tomanek
Faustyna Noras
Marek Kwapuliński
Adrian Wiącek
Agnieszka Zmuda
    XV Festiwal Małych Form Teatralnych - Wojewódzki Przegląd Teatrów i Kabaretów Szkolnych, 1 miejsce  
    Konkurs wiedzy o Literaturze Rosyjskiej - 10  Studencki Festiwal Nauki Uniwersytetu Śląskiego, Instytut Filologii Wschodniosłowiańskiej UŚ, 3 miejsce  Wiktoria Walczewska
    IX edycja Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Krajach Hispanojęzycznych, 3 miejsce Piotr Smoliński
Sylwia Krasucka
    Wojewódzki konkurs Historyczny”Polskie Państwo Podziemne 1935-1945.Młodziez w Związku Walki Zbrojnej i Armii Krajowej”, 2 miejsce i wyróżnienie Jagoda Jachemczyk
Paulina Raczek
    Wojewódziki konkurs recytatorski (Julian Tuwim), 3 miejsce i wyróżnienie Dominik Kania,
Klaudia Kurdziel
    Marsz na orientację „wiosna z kompasem”, 2 miejsce Jakub Hak
    Przyrodnicze wędrówki po świecie-gatunki polarne, wyróżnienie  
    Konkurs Literacki Jesienny Ogród Sztuk, 2 miejsce Joanna Tomanek
    Konkurs szachowy szkół miasta Katowice, 2 miejsce indywidualnie, 4 miejsce drużynowo  
    Konkurs plastyczny w ramach kampanii społecznej Miejska Dżungla dotyczącej problemów osób niepełnosprawnych, 2 miejsce Tadeusz Caban
    Konkurs literacki w ramach kampanii społecznej Miejska Dżungla dotyczącej problemów osób niepełnosprawnych, 3 miejsce Aleksandra Chachowska
    Konkurs multimedialny w ramach kampanii społecznej Miejska Dżungla dotyczącej problemów osób niepełnosprawnych, 3 miejsce Jagoda Jochemczyk
    Miejski Konkurs Plastyczny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych „Skuteczna profilaktyka”, 3 miejsce Tadeusz Caban
    Zagraniczny konkurs literacki: „The 50-word-fiction-competition”, Agencja Scottish Book Trust promująca literaturę w Szkocji , nagroda miesiąca (October 2013) Sara Nowak
     Ranking Szół Ponadgimnazjlnych (MOS Katowice), 2 miejsce:
• W piłce ręcznej  dziewcząt V miejsce
• W piłce ręcznej chłopców III miejsce
• W piłce koszykowej dziewcząt IImiejsce
• W piłce  koszykowej chłopców II miejsce
• W piłce siatkowej dziewcząt V miejsce
• W piłce siatkowej chłopców IX miejsce
• W aerobiku dziewcząt I miejsce
• W piłce nożnej chłopców  II miejsce
• W piłce nożnej dziewcząt V miejsce
• W pływaniu dziewcząt V miejsce
• W pływaniu chłopców VI miejsce
• W tenisie stołowym chłopców VI miejsce
• W tenisie stołowym dziewcząt V miejsce
• W lekkoatletyce chłopców V miejsce
• W lekkoatletyce dziewcząt III miejsce
• W biegach przełajowych dziewcząt IV miejsce
• W biegach przełajowych chłopców I miejsce
• W rejonowych  zawodach w biegach przełajowych chłopców III miejsce
 
 2013   Olimpiada Literatury i Języka Polskiego, etap centralny, finalistka Ewa Mikuła
    Olimpiada Literatury i Języka Polskiego, etap regionalny Marta Trzepizur
    Olimpiada Języka Angielskiego, etap regionalny Katarzyna Rusin
    Olimpiada Języka Hiszpańskiego, etap regionalny Monika Rusecka
    Olimpiada Geograficzna, etap okręgowy Paweł Ulfik
Kamil Lasończyk
    Olimpiada Filozoficzna, etap okręgowy Mateusz Górniak
Igor Zych
    Olimpiada Biologiczna, etap wojewódzki, wyróżnienie  Barbara Kochańska
    Konkurs Językowy Pokaż nam język, j. angielski, etap ogólnopolski, 2 miejsce   Marta Lange
    Konkurs literacki j. angielskiego Day by Day, etap ogólnopolski, 2 miejsce  Sara Nowak
    Wojewódzki Konkurs Dziennikarski WSZOP, III miejsce  zespół Dziesiątki
    IV Edycja Śląskich Debat Oxfordzkich IPN, półfinał Agnieszka Chytrowska
Barbara Kałużna
Magdalena Wojdowska
    Wojewódzki Konkurs Piosenki Międzynarodowej MISHMASH w j. niemieckim, wyróżnienie Agata Markowska
    Regionalny Konkurs Językowy Pokaż nam język, j. hiszpański, III miejsce Piotr Smoliński
    Regionalny konkurs Z językami obcymi po Europie, wyróżnienie Katarzyna Rusin
    III Konkurs Języków Romańskich, j. hiszpański, etap regionalny, 1 miejsce Monika Rusecka
    III Konkurs Języków Romańskich, j. włoski, etap regionalny, 1 miejsce Kamila Jabłońska
    Konkurs Wiedzy o Krajach Hiszpańskojęzycznych, etap regionalny, 1 miejsce  Sylwia Krasucka
Piotr Smoliński
    Konkurs językowy Blackblancbilingue, etap regionalny, wyróżnienie  Katarzyna Rusin 
2012   Olimpiada Geograficzna, etap okręgowy

Paweł Ulfik i Kamil Lasończyk

    Olimpiada Filozoficzna, etap okręgowy Marta Lange
    Olimpiada Literatury i Języka Polskiego, etap regionalny Ewa Mikuła
    Olimpiada Języka Angielskiego, etap regionalny Mateusz Dąbrowski
    Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego English High Flier,
II miejsce w województwie
Marta Lange
    Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny Europa 2000, I miejsce Paulina Małolepszy
    Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny Europa 2000, III miejsce Gaja Rupała
    Ogólnopolski konkurs wiedzy o krajach anglosaskich, etap regionalny Barbara Knura, Julia Liszka
    Ogólnopolskie dyktando z j. niemieckiego, etap regionalny Agata Markowska
    X Festiwal Piosenki Europejskiej w j. angielskim, II miejsce Martyna Jelita
    XVIII Festiwal Teatrów w j. angielskim, wyróżnienie  
    Konkurs National Geograhpic Moje miejsce na Ziemi, finaliści  
    Wojewódzki Konkurs Ortograficzny Eurodyktando, II miejsce Katarzyna Rusin
    Wojewódzki Konkurs Ortograficzny Eurodyktando, wyróżnienie Katarzyna Nowak
    Wojewódzki Konkurs Recytatorski, III miejsce Marek Kubista
    Wojewódzki Przegląd Teatralny Szekspiriada, II miejsce  
    IV Wojewódzki Konkurs na Małą Formę Teatralną Proforma, I miejsce  
    Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego, wyróżnienie Marta Lange
    Regionalny Konkurs Językowy Angielsko-Frurancuski, II miejsce Katarzyna Rusin
    Regionalny Konkurs Języków Romańskich - j. hiszpański, II miejsce Monika Rusecka
    VII Regionalny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej Anglosong, I miejsce Martyna Jelita
    Teatralne Mistrzowskie Duety, I miejsce Hanna Orlicz, Marek Kubista
    Teatralne Mistrzowskie Duety, II miejsce Nikola Omycka, Szymon Wolwiak
    Teatralne Mistrzowskie Duety, III miejsce Klaudia Dąbrowiecka,
Aleksander Pazur
    Turniej Szachowy Szkół Ponadgimnazjalnych w Katowicach, IV miejsce  
    Projekt z Francją: Life in eastern Europe countries in the Cold War times,
Europejski Znak Innowacyjności - European Language Label
---
2011   Olimpiada Języka Angielskiego, finalistka szczebla centralnego Dagmara Leśniak
    Olimpiada Literatury i Języka Polskiego, II etap Zuzanna Tomaszek
    Olimpiada Języka Niemieckiego, etap okręgowy Marta Lange
    Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur, wyróżnienie Krzysztof Pacuła
Adam Kobyliński
    Ogólnopolski Konkurs Fotograficzno-filmowego Przyroda u Twoich drzwi, wyróżnienie w kategorii - film, szkoła ponadgimnazjalna Paweł Borowy
    Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Krajach Anglosaskich WSZOP, II miejsce

Mateusz Dąbrowski

    Wojewódzki Konkurs Recytatorski z j. niemieckiego, wyróżnienie Kinga Kisielińska
    Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego, nagroda specjalna Marta Lange
    Wojewódzki konkurs na recenzję teatralną, I miejsce Mikołaj Wolski
    Wojewódzki konkurs na recenzję teatralną, II miejsce Marta Wrzesień
    Wojewódzki konkurs na recenzję teatralną, III miejsce Zuzanna Tomaszewska
Paweł Pruszyński
    Regionalny Konkurs Języków Romańskich - j. hiszpański, II miejsce Agnieszka Marczewska
    Konkurs z Języka Angielskiego FOX, nagroda I stopnia Dagmara Leśniak
    Mistrzostwo Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych w Sporcie  
 2010   Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego Pokaż nam język, II miejsce Dagmara Leśniak
    Konkurs Wiedzy o kulturze i języku krajów anglosaskich, I miejsce Jakub Machowski
    Konkurs na stworzenie koncernu medialnego   
    IV Władza z klasą (4 województwa), IV miejsce  
    Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego Sparkler 2010,
I miejsce połączone z otrzymaniem indeksu na uczelnię
Katarzyna Tomaszewska
    Ogólnopolska Olimpiada z Języka Niemieckiego, 67 miejsce w Polsce Tomasz Baron
    Wojewódzki Konkurs Recytatorski w Języku Niemieckim, III miejsce Adam Gryc
    Ogólnopolski Konkurs Literacki w Języku Niemieckim, I miejsce Tomasz Baron
    Ogólnopolski Konkurs Literacki w Języku Niemieckim, II miejsce Adam Gryc
    Wojewódzki Konkurs  Przywróćmy pamięci dziedzictwo kulturowe Żydów, III miejsce Szymon Mansel
    Ogólnopolski Konkursie Języka Angielskiego English High Flier, II miejsce Anna Dubowska
    Ogólnopolski Konkursie Języka Angielskiego English High Flier, III miejsce Marta Lange
 2009   Olimpiada Języka Angielskiego, etap okręgowy Dagmara Leśniak
    Konkurs literacki o Katyniu, II miejsce Mikołaj Wolski
    Halowe Łucznicze Mistrzostwa Świata, złoty medal Joanna Kamińska
    Ogólnopolski Konkurs Literacki w Języku Niemieckim Obraz a słowo, III miejsce Tomasz Baron
    Wojewódzki Konkurs Recytatorski z Języka Niemieckiego, II miejsce Marcin Sikora
    Ogólnopolski Konkurs Teatralny Inscenizacja współczesnego polskiego autora, wyróżnienie Grupa Teatralna Parawan
    Wojewódzki Konkurs Recytatorski Różewiczem o sobie, wyróżnienie Marcin Sikora
    Ogólnopolski Konkurs Literacki Płynąć pod prąd, III miejsce Natalia Tomaszek
    Ogólnopolski Konkurs Literacki Płynąć pod prąd, wyróżnienie Katarzyna Tomaszewska
2008   Konkurs literacki Lwów w życiu i twórczości Zbigniewa Herberta, I miejsce Martyna Ciszewska
    Konkurs literacki Lwów w życiu i twórczości Zbigniewa Herberta, wyróżnienie Tomasz Walczak
    Mistrzostwa Europy w łucznictwie, tytuł wicemistrza Joanna Kamińska
    Puchar Polski w akrobatyce sportowej, I miejsce Katarzyna Chlebisz
    Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Filmie, wyróżnienie Wojciech Żuk
Tomasz Wróbel
    Tytuł najbardziej usportowionej szkoły w mieście  
    Ogólnopolski Konkurs dla Szkół Ponadgimnazjalnych w Scrabble, wicemistrzostwo Polski  
2007   Ogólnopolski Konkurs na pracę z literatury, II miejsce Martyna Kozłowska
    Mistrzostwa Polski, akrobatyka sportowa, I miejsce  Katarzyna Chlebisz
    Projekt ze Szwecją: Tolerance means peace,  certyfikat jakości eTwinning Quality Label  
2006   Olimpiada Młodzieży, I miejsce Oliwia Szewczyk
    Projekt z Grecją: Different Countries – Common Aims,  nagroda eTwinning Label 2006  
2005   Olimpiada Wiedzy Biblijnej, finalista Karol Pniok
    Olimpiada Historyczna, finalista Jakub Garncarz
    Olimpiada Języka Angielskiego, finalistka Marta Szołtys
    W 2005 roku na pierwszej zreformowanej maturze z języka polskiego uczniowie naszej szkoły osiągnęli jeden z najwyższych wyników w woj. śląskim, co należy uznać za zespołowy sukces nauczycieli polonistów - Dariusza Banasia, Ewy Chlebickiej-Pawliszak, Elżbiety Makles, Lucyny Szczawińskiej.  
    Za bardzo dobre przygotowanie uczniów z matematyki do studiów ekonomicznych, szkoła trzykrotne otrzymała wyróżnienie z rąk Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego.  
    I miejsce w rankingu Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach za największą ilość uczniów którzy zostali studentami spośród wszystkich szkół w roku szkolnym 2009/2010.  
 2004   Olimpiada Historyczna, finalista Jakub Garncarz
    Ogólnopolski Konkurs Allons en France - Lille 2004, I miejsce Marta Szołtys
    Ogólnopolski konkurs na serwis www – inetCom.pl, Best School  
 2003   I Misyjna Olimpiada – Znajomość Afryki, szczebel centralny Adrian Moryson
    Tytuł najbardziej usportowionej szkoły w mieście  
2002   Olimpiada Filozoficzna, finalistka Magdalena Bujak
    Nagroda 3000 euro dla szkoły za Projekt Ekologiczny w ramach IZOP  
    Konkurs internetowy na najbardziej przyjazną szkołę średnią, II miejsce  
2000   Tytuł najbardziej usportowionej szkoły w mieście  
 1997    Nagroda Palatynatu Nadrenii za realizację programów międzynarodowych  
 1996   Olimpiada Filozoficzna, finalistka Dominika Szczawińska
 1994   Udział teatru szkolnego w finale Hamlet Projekt w Londynie  
 1993   Konkurs na recenzję teatralną, I miejsce Agata Sikora
 1991   Olimpiada Filozoficzna, finalistka Barbara Wyskiel
 1989   Olimpiada Filozoficzna, laureat Jarosław Gąsiorczyk
 1985   Konkurs na recenzję teatralną, I miejsce Dorota Bienicewicz
    Turniej Filozoficzny, laureat Krzysztof Uniłowski
 1984   Turniej Filozoficzny, szczebel centralny Jacek Kaduk
 1974   Olimpiada Języka Polskiego, szczebel centralny Elżbieta Hejczyk



Stypendyści Prezesa Rady Ministrów
 
Rok szkolny   Uczeń

1999/2000

2000/2001

2001/2002

2002/2003

2003/2004

2004/2005

2005/2006

2006/2007

2007/2008

2008/2009

2009/2010

2010/2011

2011/2012

 

2012/2013

 

2013/2014

 

2014/2015

 

 

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

 

-

 

-

 

-

 

 

Agnieszka Świdzińska

Marlena Jankowska

Monika Strzoda

Małgorzata Patelka

Anna Spytkowska

Marta Szołtys

Adrian Dzwonek

Wojciech Korczyński

Wojciech Korczyński

Rafał Pniok

Rafał Dmitruk

Czmoczek Alicja

Czmoczek Alicja

Kozioł Paweł

 Kozioł Paweł

Walczewska Wiktoria

Walczewska Wiktoria

Markowska Agata

Markowska Agata

Gawron Monika

 

 
 
 Laureaci stypendium dla uczniów szczególnie zdolnych PRYMUS
Rok szkolny     Uczniowie
2015/2016   Agata Markowska, Paulina Pytel, Magdalena Bigiewska, Weronika Bogdał, Natalia Czerwień, Wiktoria Dyjas, Kamila Fuchs, Monika Gawron, Dominik Kania, Agnieszka Szczerba, Wiktoria Walczewska.
2014/2015   Klaudia Bady, Kamila Fuchs Kamila, Monika Gawron, Dominik Kania, Agata Markowska, Paulina Pytel, Wiktoria Walczewska.
2013/2014  

Monika Gawron, Pytel Paulina, Wiktoria Walczewska.

 

 

Autor: Jacek Durski 2010-08-15 23:18 Edycja: 2013-09-28 11:40

X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego w Katowicach 
Adres: ul. Miarki 6 40-224 Katowice
tel.: 32 259-77-59, 32 258-79-47 
e-mail: szkola@xlo.pl

Oferta szkoły - X LO im. I.J. Paderewskiego w Katowicach. All Rights Reserved.
Opracowanie graficzne strony: Jacek Durski 2013-2014