X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego Akademickie w Katowicach

  
  
  

Oko w oko z biologią

Trwa właśnie przystanek naukowy „Oko w oko z biologią” organizowany przez Uniwersytet Otwarty w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Nie mogło nas tam zabraknąć - uczniowie klas trzecich realizujący biologię na poziomie rozszerzonym uczestniczyli w tym wydarzeniu. Dr Barbara Wójcikowska w ramach zajęć „Genetyka XXI wieku” wprowadziła nas w świat najnowszych technik inżynierii genetycznej oraz ich zastosowań, a dr Łukasz Chajec podczas prelekcji „Nieproszeni goście wewnątrz nas” przybliżył nam niezwykłe życie pasożytów człowieka.

Uczniów zainteresowanych zajęciami lub studiowaniem na Wydziale Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu informujemy, że w dniach od 17 września do 29 września 2021 roku odbędzie się internetowa rekrutacja do programu „Uniwersytet Licealisty” w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Człowieku przy Wydziale Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Uniwersytet Licealisty: https://studiapodyplomowe.sum.edu.pl/uniwersytet-licealisty/

Celem projektu Uniwersytet Licealisty jest pogłębianie wiedzy i zainteresowań licealistów w zakresie nauk ścisłych, popularyzacja studiów na różnych kierunkach medycznych, a także zainteresowanie najzdolniejszych z nich nauką w SUM.

Kto może wziąć udział w projekcie? Na jakich zasadach odbywa rekrutacja do projektu?

Wszystkie te informacje znajdziecie w Regulaminie Uniwersytetu Licealisty.

http://sum.edu.pl/pliki/uniwersytet-licealisty/68-regulamin-uniwersytetu-licealisty/file

Autor: Małgorzata Górska 2021-09-21


Copyright © X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego Akademickie w Katowicach