X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego Akademickie w Katowicach

  
  
  

„Hazard? Nie daj się wciągnąć!"

Informujemy, że nasza szkoła przystąpiła do akcji edukacyjnej Krajowej Administracji Skarbowej „Hazard? Nie daj się wciągnąć!” skierowanej do uczniów, a także nauczycieli i rodziców. Akcja została objęta honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki.

Już 8 i 9 grudnia 2021 roku klasy 3A1, 3B1 oraz 3C1 wzięły udział w pierwszej lekcji w ramach tej akcji. Zajęcia z uczniami przeprowadziła Pani Monika Staroń – pracownik Katowickiej Izby Administracji Skarbowej.

Podczas prelekcji, skierowanej do uczniów, nauczycieli i pedagogów szkolnych, rodziców uczniów oraz potencjalnych graczy, prowadząca wykład podkreśliła, że:

  • hazard jest niebezpieczny i potrafi zniszczyć życie rodzinne, sytuację finansową i zdrowie,
  • osoby uzależnione podkreślają korzyści z hazardu i koncentrują się na możliwościach wygranych oraz pieniądzach

Uczniowie mieli również możliwość obejrzeć kilka krótkich filmów związanych z tematyką hazardu.

Celem przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi na ryzyko związane z rozpowszechnianiem gier online z elementami hazardu i typowych gier hazardowych wśród dzieci i młodzieży oraz na problemy, które wynikają z nadmiernego korzystania z gier.

W ramach kampanii organizowane będą darmowe zajęcia prowadzone przez trenerów Krajowej Administracji Skarbowej, mające na celu podniesienie świadomości młodych osób na temat zagrożeń, jakie niesie hazard i związane z nim uzależnienie.

Autor: Administrator 2021-12-13


Copyright © X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego Akademickie w Katowicach