X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego Akademickie w Katowicach

  
  
  

Tydzień języków obcych za nami

Środa to znowu wizyta w kinie. Tym razem nauczyciele języka rosyjskiego: prof. Anna Bułka i prof. Maciej Małek zabrali uczniów na ukraiński film „Moje myśli są ciche”. Była to komedia opowiadająca o relacji syn – matka, a której fabuła została umieszczona w pięknych górskich pejzażach Karpat. Przed filmem prelekcję na temat tej produkcji, kultury wschodniosłowiańskiej i przekładu filmowego wygłosiła dr Anna Paszkowska z Uniwersytetu Śląskiego. W  tym czasie w szkole znowu gościli wykładowcy zaprzyjaźnionego uniwersytetu. Panie dr Dominika Topa-Bryniarska i dr Anna Dolata-Zaród zorganizowały warsztaty pt. „Naguère, jadis, se languir….Quel vieux mot de la langue française  êtes-vous?”.

Czwartek to czas dla naszych anglistów. Prof. Bernadeta John-Jankowska zabrała naszych uczniów do American Corner, gdzie uczniowie wzięli udział w warsztatach zatytułowanych „Organizacja państwa – relacje pomiędzy prawem federalnym i stanowym, specyfika amerykańskich wyborów prezydenckich”.

A piątek to spotkanie online zorganizowane w ramach zajęć kulturowych z języka hiszpańskiego. Prof. Edit Serrato Joya wraz ze swoimi uczniami spotkała się z mieszkającą w Polsce Meksykanką, panią Marią Julią Sztyler. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, jak ważna jest nauka języków obcych, a także jak to jest być obcokrajowcem na polskiej ziemi.

Autor: Maciej Małek 2023-11-23

 

godlo.png
oswiata.png
2024.png

Copyright © X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego Akademickie w Katowicach